Sıkça Sorulan Sorular

Neden bir web sitesi açtırmalıyım?


Günümüzün gelişen iletişim dünyasında internet artık en önemli konumu almış bulunuyor. Kişilerin ve kurumların tanıtımlarını yapabilecekleri büyük ve az maliyetli bir alan olması firmanıza web sitesi yaptırmanız için neden olabilir. Hedef kitlenize ulaşmak, yeni ortaklıklar kazanmak, firmanızı etkili bir şekilde tanıtmak, kurumsal kimliğinizi tamamlamak, dünyaya açılmak, müşterilerinizi ve karınızı artırmak ve daha pek çok avantaj sağlamak için web sitesi yaptırmalısınız.

Tasarımlar hangi programlarda hazırlanıyor?


Tasarımlarımızda en gelişmiş ve kullanımı yaygın olan programlar kullanıyoruz. Adobe tarafından hazırlanan illustrator, dremweaver, photoshop, flash, fireworks en çok kullandıklarımız. Site tasarımlarımız bittikten sonra HTML sayfaları şeklinde CSS kullanarak web sitesini oluşturuyoruz. Google ile uyumlu profesyonel işler gerçekleştiriyoruz. Logo tasarımlarda ise illüstratör, banner yaparken illustrator, photoshop ve flash programlarını kullanıyoruz. Teslim edilirken de resim ise .jpg, hareketli resim ise .gif veya flash ise .swf formatlarında teslim ediyoruz. Detaylı bilgi almak isterseniz bizi arayabilirsiniz.

Web site güncellemeleri nasıl yapılıyor?


Güncellemelerin düzenli olarak yapılması gerekiyor. Güncelleme yapılmazsa sitelerde bozulmalar meydana gelebiliyor. Tasarım Plus ekibi olarak yaptığımız çalışmaların dört dörtlük olmasına dikkat ediyor, sizleri yormadan güncellemelerinizi yapıyoruz. Dilerseniz size özel bir yönetim paneli açarak içerik girebileceğiniz ve değişiklik yapabileceğiniz bir platform oluşturuyoruz.

Web sitem Google’da nasıl üst sıralara çıkar?


Sitelerinizin Google’da üst sıralara çıkmasını istiyorsanız SEO adını verdiğimiz arama kriterlerine göre yapılan düzenlemeleri içeren bir uygulama sahibi olmalısınız. Yaptıracağınız optimizasyon ile siteniz ilk sayfaya bile çıkabilir. Detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

Logo tasarımı nasıl yapılıyor? Nelere dikkat edilmeli?


Logolar profesyonel ve vektörel çizim tekniği ile yapılmalıdır. Başka logoları çağrıştırmaması ve hazır formatlardan da kaçınılması gerekiyor. Sade olmalı ve fazla renk kullanılmamalıdır. Grafik programları ile hazırlanması gereken çalışmalarda özel efekt kullanmak pek iyi olmayacaktır. Faks ve fotokopi sisteminde de herhangi bir bozukluk göstermeyecek şekilde düzenlenen logolar firmanızı en iyi şekilde yansıtmalıdır.

Var olan internet sitesini nasıl değiştiriyorsunuz?


Var olan internet sitenizden memnun değilseniz tasarımcılarımız sizlere en baştan bir web sitesi hazırlıyor. İnternet adreslerini düzenlemek daha zordur aslında. Bu nedenle var olan alan adı üzerinden yeni bir tasarım yapmayı öneriyoruz sizlere.

Kurumsal kimlik çalışmalarında dikkat edilmesi gerekenler neler?


Kurumsal kimlik markanızın yüzünü oluşturuyor. Bu nedenle her aşamasına dikkat edilmesi gerekir. Logodan antetli kağıda bir şirketin bütün özelliklerini içeren çalışmalarda yaratıcı ve özgün tasarımlar yer almalı. Sadelik ancak iyi bir anlatım sunulmalı. Kurumsal bir görünüm ve marka prestijiniz eksiksiz olmalı. Bu durumu sağlamak için yetenekli ekiplerle çalışılmalı.

Açık hava reklamları iyi bir tanıtım türü mü?


Outdoor reklamcılık olarak adlandırılan bu alan tanıtım sektörünün bel kemiği diyebiliriz aslında. İnsanların gün boyu sokaklarda ve caddelerde olduğunu düşünürsek açık hava reklamları en etkili tanıtımlardan diyebiliriz. Farkında olmadan benimsenen markalar müşterileri ürünü tanımaya ve almaya ikna ediyor.

 

Ayın Fırsatı

Ayın Fırsatı
Logo, broşür, fatura, kartvizit tasarımı yaptırana web sitesi % 50 indirimli!

Logo Çalışmalarımız

Tasarımda Teknoloji

Tasarımda Teknoloji
Teknoloji günlük yaşamın vazgeçilmezi haline gelmiştir. En son çıkan ürünler ve araçlar sayesinde neredeyse gerçeğe yakın ürünler elde edilebilmektedir.