Google’da Üst Sıralar İçin Orjinal İçerik Yazımı

içerik yazımıBaşarılı bir web tasarımı ne kadar önemliyse ilgi çekici içerikler de önemlidir. Aslında kullanıcıların sitenize gelmesini sağlayan ve onları web sayfalarınız arasında gezinmeye teşvik eden hiçbir web adresinde olmayan metinlerdir. Orijinal içerik yazımı da burada devreye giriyor.

Tasarımlarda kullanım kolaylıkları nasıl internet kullanıcılarının sayfalarda kalmasını sağlıyorsa içerikler de esas olarak ilgi çekerek kullanıcınızın sizin sayfanızda vakit geçirmesini sağlayan unsurdur.

Web sitelerinde yer alan içeriklerin bir süre sonra kopyalar halinde yaygınlaşıyor olması ve insanların kolaya kaçarak bu kopya yazılar üzerinden bir siteye sahip olma çabaları ile birçok site birbirinin kopyası haline gelmektedir.

Google’ın son dönemde yeni ürettiği içerik tarama botu ile var olan kelimelerin hatta cümlelerin bile anlamına kadar süzebilen bir yazılım geliştirmesi, orijinal içerik yazımını zorunlu hale getirmiştir.

Orijinal İçerik Nasıl Yazılır? – Yaratıcı Editörlerle!

orijinal içerik yazımıHer gün yüzlerce web sitesi yayına giriyor. Bunun anlamı da binlerce sayfalık web adreslerinin hayatımıza girmesi. Bu kadar çok sayıda web sitesi yapılınca birbirine benzer içerikler üretilme ihtimali artıyor. Hatta birbirinin kopyası sayfalar karşımıza çıkıyor.

Örneğin tasarım hakkında yazılan bir makaleyi onlarca sitede görebiliyoruz. Ajanslar ya da firmalar sadece firma adını değiştirerek bu yazıları sahipleniyorlar. Ancak bu durumun oldukça tehlikeli olduğunu bilmiyorlar. Arama motorları kopya içerikleri spam olarak adlandırdıkları için cezaya tabii tutuyorlar. Böylece orijinal içerik yazmak önemli hale geliyor.

Peki orijinal içerikler nasıl yazılıyor?

Orijinal içerik yazımı kolay bir süreç değil. Öncelikle başarılı editör kadrosuna ihtiyacınız var. İşini severek yapan ve kendini geliştiren editörler başka sitelerdeki metinlere ihtiyaç duymayacaktır. Sonrasında belirli aşamaları takiben orijinal içerikler yazılabilir. Bunlar:

Firma analizi: İş birliği yapılacak firmanın analizi yapılmadan çalışmaya başlanmaması gerekiyor. Öncelikle şirketi, amaçlarını, üretim ve hizmetlerini, hedeflerini öğrenmek ve bu duruma göre proje hazırlamak gerekiyor.

Editörler firmanın yöneticileri ile röportaj yaparak taleplerini ve beklentilerini öğrenirler. Kurumsal geçmiş, ürün ve hizmet bilgileri alındıktan sonra tasarıma uygun olarak yazım aşamasına geçilebilir.

Sektör analizi: Editörler firmanın taleplerini aldıktan sonra sektör analizi yaparak rakiplerin çalışmalarını incelerler. Diğer kuruluşlarda olmayan metinleri oluşturarak fark yaratmayı amaçlarlar. Sektörün ihtiyaçlarına göre metin özelliklerini belirlerler.

Hedef kelime seçimi: SEO uzmanları ve editör grubu sektörel hedef kelimeleri belirleyerek site içeriklerinin doğal optimizasyona uygun bir şekilde hazırlanmasını sağlarlar.

Strateji geliştirme: Orijinal metinler yazılmadan önce hedef kitlenin dikkatini çekecek stratejiler geliştirilir. Yazım sonrası reklam kampanyaları ve sosyal medya kullanım yöntemleri belirlenir.

Araştırma: Editörler site başlıkları ile ilgili araştırma yaparak sektörü öğrenir ve bilgi sahibi olurlar. Yanlış bilgi vermemek orijinal içerik yazmanın sırlarındandır.

Yazım: Editör ekibimiz yaratıcı ve özgün içerikler oluştururlar.

Kontrol: İmla, yazım ve SEO kontrolleri yapılır. Yanlışlar düzeltilir.

Yayın: Web sitesi yayına alınır ve tanıtım yöntemleri ile hedef kitleye duyurulur.

siparis-ver teklif-iste tasarimman

Tasarım Plus ile Orijinal İçerikler

Orjinal içeriklerin en önemli faydası pazarlama ve satış anlamında ortaya çıkmaktadır. Firmamız, sitede yer alan metinlerinizi marka konumlandırmanıza veya ürünlerinize uygun olarak hazırlamaktadır. SEO yani optimizasyona uygun olarak hazırlanan sayfalar sayesinde: 

• Sitenizin arama motorları tarafından kopya içerikler nedeni ile spam olmasını engellemiş oluruz.
• Kurumsal yazılarınızı profesyonel şekilde hazırlatarak vizyon ve misyonunuzu en doğru şekilde vurgularız.
• Firmanızın basın bültenlerini, haberlerini ve duyurularını doğru bir dil ile müşterilerinize ulaştırırız.
• Orjinal metinler ile rakiplerinizden ve internetteki birçok kopya siteden farklılaşırsınız.
• Profesyonel kurum imajına gerçek anlamda kavuşursunuz.
• Firma imajınızı güçlendirirsiniz.
• Hizmet ve ürünlerinizin reklam spotlarını uzman editörlerin elinden alırsınız.

 

Ayın Fırsatı

Ayın Fırsatı
Logo, broşür, fatura, kartvizit tasarımı yaptırana web sitesi % 50 indirimli!

Logo Çalışmalarımız

Tasarımda Teknoloji

Tasarımda Teknoloji
Teknoloji günlük yaşamın vazgeçilmezi haline gelmiştir. En son çıkan ürünler ve araçlar sayesinde neredeyse gerçeğe yakın ürünler elde edilebilmektedir.